Fuar Hakkında / Konya Tarım Fuarı

 

Konya Tarım Fuarı Hakkında

21. Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknoloji Fuarı Konya Tarım; Türkiye’nin en büyük Dünyanın ise sayılı tarım fuarları arasında yer almaktadır. 6 ayrı salonda toplam 200 binden fazla ziyaretçi ağırlayan fuar traktörlerden biçerdöverlere, ekim makinelerinden budama makinelerine kadar geniş ürün yelpazesi ile en yenilikçi ürünleri sunmaya devam ediyor. Fuar süresince sektördeki en son yenilikleri öğrenme, yeni iş bağlantıları kurma ve sektörün önde gelen firmaları ile mevcut bağlantılarınızı güçlendirme fırsatı bulacaksınız.

Konya Tarım Fuarı 2025 Bilgileri

Tarih: 8-12 Nisan 2025
Konum: Konya - Türkiye
Yer: Tüyap Konya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi


KONYA TARIM FUARI'NI NEDEN ZİYARET ETMELİSİNİZ?

Türkiye’de Tarımsal Mekanizasyon

Tarım ve tarımsal mekanizasyon alanında Türkiye, traktörlerden hasat makinelerine kadar tarım ekipmanlarında teknolojik yenilikler ve otomasyon çözümleri sunmaktadır. 2023 yılının ilk dokuz ayında 68.534 adet traktör üreten Türkiye, Dünya’da traktör üretiminde 4. Sırada yer almaktadır. Tarımsal mekanizasyon alanından en son teknolojileri sunmaya hazırlanan fuar, Türkiye’nin tarımsal mekanizasyon imalatında en önemli konumda olan Konya’da en son yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri sunmak için hazırlıklarına devam ediyor. Tarım sektörüne önemli katkıları olan Türkiye, sektördeki profesyonellerle tanışmak, iş bağlantıları kurmak ve eşsiz deneyime ortak olarak sektördeki en yenilikçi çözümlerle işletmenize katkı sağlama şansını yakalamak için sizleri Konya Tarım Fuarı’nda eşsiz deneyime ortak olmaya davet ediyor.

Güçlü İlişkiler, Güçlü İş Birlikleri, Güçlü Gelecek!

TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş tarafından, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Derneği (TARMAKBİR) ve T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı başta olmak üzere Konya Valiliği İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), PANKOBİRLİK, Selçuk Üniversitesi, Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası, Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi ve KOSGEB'in sağladıkları değerli destekler katılımcı ve ziyaretçilere eşsiz deneyim sunmaya devam ediyor.